Okna

  Aluplast - ID 8000

  Okna najnowszej generacji. Wybierając je - wybierasz ciepło, ciszę i estetykę. Okna wykonane w oparciu o system Ideal 8000 zapewniają termoizolację oraz izolację akustyczną na najwyższym poziomie. Z roku na rok rośnie liczba klientów, którzy przy wyborze okien do swojego domu, kierują się głównie wskaźnikami izolacji termicznej produktu. Konsumenci coraz chętniej decydują się na wybór produktów energooszczędnych, dzięki którym mogą obniżyć swoje rachunki za energię.


  Ideal 8000 to najcieplejszy system z rodziny profili Aluplasta. Stwarza ogromne możliwości. Jego głębokość zabudowy pozwala na montaż pakietów szybowych o szerokości nawet 51 mm. Klientom ceniącym sobie jakość produktu polecamy zatem doposażenie okien w szerszy, nawet czteroszybowy pakiet, a także ciepłą ramkę. Tak przygotowane okno bez najmniejszego problemu zyska współczynnik przenikania ciepła wymagany dla okien stosowanych w budownictwie pasywnym.


  • Okna najnowszej generacji. Wybierając je - wybierasz ciepło, ciszę i estetykę. Okna wykonane w oparciu o system Ideal 8000 zapewniają termoizolację oraz izolację akustyczną na najwyższym poziomie. Rekomendowane do budownictwa pasywnego. profil klasy „B”,
  • system 6 - komorowy,
  • głębokość zabudowy 85 mm,
  • w standardzie blokada błędnego położenia klamki (okno RU),
  • na rdzeniu białym i brązowym lub antracytowym,
  • system wyposażony w 3 uszczelki,
  • okucia pracują w tzw. suchej komorze – co zwiększa ich żywotność,
  • szklenie pakietami do szerokości 52 mm,
  • standardowy pakiet szklenia to 4th/18Ar/4/18Ar/4th [Ug=0,5]*,
  • dostępny w wariancie ze skrzydłem prostym lub zaokrąglonym,
  • możliwość zastosowania nakładek aluminiowych Aluskin,
  • możliwość zastosowania zawiasów krytych,
  • rekomendowany do budownictwa pasywnego,
  • w standardzie 6 pkt. antywyważeniowych.


  Okno coraz częściej stanowi element dekoracyjny. Istnieje wiele sposobów na to jak uczynić z niego niebanalną ozdobę – zarówno całego budynku jak i wnętrza. Dla naszych klientów mamy kilka propozycji.

  Podstawową jest dobór koloru i struktury okleiny. Dysponujemy szeroką paletą kolorów gładkich oraz drewnopodobnych. Dzisiejsza technologia pozwala nam na okleinowanie jednostronne, dwustronne oraz w formule duo-kolor.

  Klientom szukającym innowacyjnych rozwiązań polecamy nakładki aluminiowe Aluskin. Dzięki nim okno zyska wykończenie typowe dla okien aluminiowych. To najlepsze połączenie ciepła, którego gwarantem są okna PVC oraz walorów estetycznych, prezentowanych przez okna wykonane z aluminium. Aluskiny to także pełen wachlarz barw, zupełnie nietypowych dla stolarki PVC. Nakładki mogą bowiem przybrać dowolny kolor z palety RAL. W ofercie posiadamy również szeroką gamę lakierów strukturalnych.

  Chcąc w jeszcze większym stopniu podnieść walory estetyczne okien, możemy wyposażyć je w okucie Multi-Power, czyli tzw. okucie kryte. Okucie schowane jest w obszarze wrębu i całkowicie niewidoczne przy zamkniętym skrzydle. Ukryte mogą zostać zarówno szyny ruchomego słupka, drążki napędowe, zawiasy oraz inne elementy funkcjonalne. Dzięki temu zabiegowi okno zyskuje elegancki wygląd, a sama jego kompozycja staje się niezwykle wyważona.

  Okna w systemie Ideal 8000 opcjonalnie wykonujemy właśnie przy wykorzystaniu technologii V-Perfect. W tym przypadku połączenia wykonywane są bez wypływu nadmiaru wylewki, dzięki czemu naroża okienne zyskują niezwykle estetyczny wygląd. Miejsce łączenia profili staje się praktycznie niewidoczne. W technologii V-Perfect łączymy zarówno profile białe jak i okleinowane.  GELAN S9000

  Rośnie liczba klientów, którzy poszukują energooszczędnej stolarki, dzięki której zimą zatrzymają ciepło wewnątrz budynku, a latem zapobiegną nagrzewaniu się pomieszczeń. Idealnym rozwiązaniem wydaje się stolarka wykonana w oparciu o system S 9000. Naszym klientom już w standardzie oferujemy ciepły pakiet szybowy o szerokości 48 mm (4/18/4/18/4). Osobom ceniącym sobie wysokie właściwości termoizolacyjne polecamy doposażyć pakiet szybowy o ciepłą ramkę dystansową.

  Innowacyjną technologią, wykorzystywaną przy produkcji stolarki w oparciu o system S 9000 jest technologia szklenia na sucho STV. W tym przypadku szyba klejona jest do przylgi skrzydła. Dzięki STV można szklić skrzydła o wysokości nawet 2,5 m bez zastosowania jakichkolwiek poprzeczek.

  Technologia poprawia bowiem statykę. Oprócz tego sprawia, że stolarka nabiera doskonałych właściwości termoizolacyjnych.
  W standardzie okna wykonane w systemie S 9000 zgrzewamy przy pomocy technologii V-Perfect. Dzięki temu oddajemy naszym klientom precyzyjnie wykończoną stolarkę, gdyż połączenia wykonywane są bez wypływu nadmiaru wylewki, dzięki czemu naroża okienne zyskują niezwykle estetyczny wygląd. Miejsce łączenia profili staje się praktycznie niewidoczne, a od wewnątrz okno jest doskonale oczyszczone.

  EkoSun 6

  Izolacja termiczna i akustyczna na bardzo dobrym poziomie. Okna, które dają gwarancję komfortu cieplnego i trwałości na długie lata. Najlepszy stosunek jakości do ceny. Rekomendowany do budownictwa energooszczędnego.

  • profil klasy „B”,
  • 6-komorowa budowa,
  • głębokość zabudowy 81 mm,
  • na rdzeniu białym, brązowym i karmelowym,
  • system wyposażony w 2 uszczelki,
  • dostępny w wariancie ze skrzydłem Soft-line,
  • szklenie pakietami do szerokości 55 mm,
  • standardowy pakiet szklenia to 4/16Ar/4th [Ug=1,1]*,
  • w standardzie blokada błędnego położenia klamki (okno RU),
  • w standardzie mikrowentylacja w rozwórce (okno RU),
  • okucie w standardzie wyposażone w dwa punkty antywyważeniowe na skrzydło,
  • możliwość wykonania okien ze słupkiem stałym lub ruchomym,
  • rekomendowany do budownictwa energooszczędnego.

  Walory estetyczne okien wykonanych w oparciu o system Eko Sun 6 idą w parze z parametrami technicznymi. System posiada bardzo dobre właściwości termiczne oraz stwarza ogromne możliwości konstrukcyjne. Profile o głębokości zabudowy 81 mm pozwalają na stosowanie pakietów szybowych do szerokości nawet 54 mm. Aby uzyskać najwyższe parametry termoizolacyjne, okna Eko Sun 6 polecamy uzupełnić w pakiet trzyszybowy oraz ciepłą ramkę dystansową. Ciepła ramka wykonana jest ze złożonego materiału izolacyjnego. Poprawia izolację szyb oraz obniża ryzyko występowania przy nich czasowej kondensacji pary wodnej, która w okresie zimowym może zamarzać.

  Okna wykazują się także wysoką klasą wodoszczelności. Nawet w przypadku ekstremalnych zmian warunków pogodowych nie ma możliwości, aby woda przedostała się do wewnątrz budynku.
  Nowoczesny design okien wykonanych w oparciu o system Eko Sun 6 nadaje im wyjątkowego charakteru. To produkt niezwykle uniwersalny. Pozwala na zastosowanie szerokiej gamy pakietów szybowych – od tych standardowych po dźwiękochłonne czy bezpieczne. Profile o głębokości zabudowy 81 mm pozwalają na stosowanie pakietów szybowych do szerokości nawet 54 mm. Szerokie profile to nie tylko duże możliwości szklenia, ale także stabilność konstrukcji.

  Okno można wykonać przy zastosowaniu stałego lub ruchomego słupka. Ruchomy słupek to element konstrukcji okiennej, który na stałe połączony jest z jednym ze skrzydeł. Tylko dzięki niemu jesteśmy w stanie swobodnie cieszyć się pełnią światła okiennego. Po otwarciu okna światło nie jest bowiem przedzielone słupkiem.

  Chcąc wyróżnić okna spośród innych lub dopasować je do wyglądu elewacji i wnętrza polecamy okleiny dekoracyjne. Okna wykonane w systemie Eko Sun 6 mogą przybrać jeden z kilkudziesięciu oferowanych przez nas kolorów gładkich lub drewnopodobnych. Okna okleinujemy jednostronnie, dwustronnie bądź też w formule duo-kolor. Okleina duo-kolor pozwala na uzyskanie innego koloru okna z zewnątrz i innego od wewnątrz. To niezwykle praktyczne rozwiązanie.

  Salamander BlueEvolution 82

  Optymalne połączenie innowacyjnej technologii oraz najlepszych parametrów ochrony cieplnej właściwych dla budownictwa energooszczędnego. Okna wykonane w systemie BluEvolution 82 już w standardzie wyposażone są w dwukomorowy pakiet ciepłych szyb o bardzo niskim współczynniku izolacyjności termicznej. Ogromny atut stanowią same profile, które nie tylko wykonane są z wysokiej jakości PVC, ale przede wszystkim stanowią doskonały izolator termiczny, którego gwarantem jest sześciokomorowa budowa profilu oraz potrójny system uszczelnienia. Głębokość zabudowy 82 mm pozwala na szklenie pakietami do szerokości 53 mm. Z powodzeniem można zatem sięgnąć po dwukomorowy pakiet szybowy. Jeśli okno uzupełnimy również o ciepłą ramkę dystansową to możemy uzyskać parametry przenikalności cieplnej odpowiadające tym, które spełniają okna energooszczędne.

  Ciepłe ramki wykonane są ze złożonego materiału izolacyjnego. Poprawiają izolację szyb oraz obniżają ryzyko występowania na nich czasowej kondensacji pary wodnej. Ponadto ciepłe ramki to gwarancja długoletniej szczelności szyb zespolonych oraz maksymalizacja oszczędności strat energii cieplnej.

  Chcąc w jeszcze większym stopniu podnieść komfort cieplny we wnętrzach okna można doposażyć w szyby szyby z powłoką selektywną. To innowacyjne rozwiązanie. Szyba przepuszcza znacznie mniej energii słonecznej, dzięki czemu latem można w łatwy sposób utrzymać przyjemną temperaturę w pomieszczeniach oraz zmniejszyć wydatki związane z klimatyzacją.

  System łączy w sobie innowacyjne rozwiązania w zakresie energooszczędności z klasycznym, ale zarazem atrakcyjnym designem. Dostępny w szerokiej gamie kolorów piaskowanych bądź w strukturze drewna. Okna okleinujemy jednostronnie, dwustronnie oraz w formule duo-kolor. Podobnie jak w pozostałych systemach Salamander, BluEvolution 82 dostępny jest na rdzeniu białym, brązowym, karmelowym oraz antracytowym. To niewątpliwy atut, niedostępny w żadnym innym systemie z naszej oferty.

  Głębokość zabudowy okien wykonanych w oparciu o system BluEvolution 82 oraz solidne wzmocnienie stalowe sprawiają, że jesteśmy w stanie wykonać nawet największe konstrukcje przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. Profile posiadają dodatkowe usztywnienie w postaci żeber, które znajdują się w komorach profili.

  Okna zgrzewane są w systemie V-Perfect.

  • profil klasy „B”,
  • 6-komorowa budowa,
  • głębokość zabudowy 82 mm,
  • na rdzeniu białym, brązowym, karmelowym i antracytowym,
  • w standardzie blokada błędnego położenia klamki (okna RU),
  • w standardzie mikrowentylacja w rozwórce (okna RU),
  • okucie w standardzie wyposażone w 6 punktów antywyważeniowych,
  • system wyposażony w 3 uszczelki,
  • okucia pracują w tzw. suchej komorze – co zwiększa ich żywotność,
  • szklenie pakietami do szerokości 53 mm,
  • standardowy pakiet szklenia to 4th/18Ar/4/18Ar/4th [Ug=0,5]*,
  • dostępny w wariancie ze skrzydłem prostym,
  • możliwość zastosowania nakładek aluminiowych,
  • rekomendowany do budownictwa energooszczędnego,
  • płetwa renowacyjna o wysokości 35 lub 60 mm.

   

  Eko Sun - Seven

  Innowacyjny system energooszczędnych profili okiennych, opracowany z myślą o budynkach ze specjalnymi potrzebami energooszczędnymi. Wyposażony w trzy uszczelki stanowi doskonały izolator termiczny. Rekomendowany do budownictwa pasywnego.

  • profil klasy „B”,
  • opcjonalnie dostępne profile klasy „A”,
  • 7-komorowa budowa,
  • głębokość zabudowy 81 mm,
  • na rdzeniu białym, brązowym i karmelowym,
  • system wyposażony w 3 uszczelki,
  • okucia pracują w tzw. suchej komorze – co zwiększa ich żywotność,
  • szklenie pakietami do szerokości 55 mm,
  • standardowy pakiet szklenia to 4/16Ar/4th [Ug=1,1]*,
  • dostępny w wariancie ze skrzydłem Classic – line,
  • w standardzie blokada błędnego położenia klamki (okno RU),
  • w standardzie mikrowentylacja w rozwórce (okno RU),
  • okucie w standardzie wyposażone w dwa punkty antywyważeniowe na skrzydło,
  • możliwość wykonania okien ze słupkiem stałym lub ruchomym,
  • rekomendowany do budownictwa energooszczędnego.

  Potrójny system uszczelnienia sprawia, że okna stają się bardzo dobrym izolatorem. Dzięki występowaniu trzeciej uszczelki wydzielona została tzw. sucha komora, w której pracują okucia. Okucie nie jest narażone na działanie wilgoci, dzięki temu cechuje się znacznie dłuższą żywotnością. Głębokość zabudowy rzędu 81 mm stwarza natomiast ogromne możliwości szklenia. Okna polecamy uzupełnić w pakiet trzyszybowy oraz ciepłą ramkę dystansową.

  Ciepła ramka wykonana jest ze złożonego materiału izolacyjnego. Poprawia izolację szyb oraz obniża ryzyko występowania przy nich czasowej kondensacji pary wodnej, która w okresie zimowym może zamarzać. To zaś może powodować występowanie oblodzenia wokół uszczelek. Ponadto ciepłe ramki to gwarancja długoletniej szczelności szyb zespolonych oraz maksymalizacja oszczędności strat energii cieplnej poprzez redukcję mostka termicznego połączenia ramy z szyną.

  Rewelacyjne właściwości termiczne i akustyczne – to nie jedyne cechy okien wykonanych w oparciu o system Eko Sun 7. Duże komory pozwalają na stosowanie solidnych wzmocnień stalowych, dających wyjątkową stabilność konstrukcji. Okna polecane do zastosowania zarówno w budownictwie jednorodzinnym jak i w budownictwie wielorodzinnym.

  Seven stwarza ogromne możliwości – zarówno pod względem funkcjonalnym jak i estetyki. Coraz częściej okno stanowi bowiem ozdobę wnętrza czy też elewacji. Podstawową możliwością nadania stolarce okiennej indywidualnego stylu jest dobór koloru i struktury okleiny. Dysponujemy szeroką paletą kolorów gładkich oraz drewnopodobnych. Stosowane przez nas technologie pozwalają nam na okleinowanie jednostronne, dwustronne oraz w formule duo-kolor.

  Okna wykonane w oparciu o system Eko Sun 7 to również możliwość zastosowania ruchomego słupka. Warto sięgnąć po niego nie tylko ze względu na to, że nadaje stolarce niezwykle oryginalnego wyglądu. To także praktyczne rozwiązanie. Ruchomy słupek to element konstrukcji okiennej, który na stałe połączony jest z jednym ze skrzydeł. Tylko dzięki niemu jesteśmy w stanie swobodnie cieszyć się pełnią światła okiennego. Po otwarciu okna światło nie jest bowiem przedzielone słupkiem.

   

  Salamander 76

  Doskonały wybór dla osób ceniących sobie elegancję i komfort. Okna stworzone w oparciu o system Streamline 76 łączą w sobie maksymalne bezpieczeństwo, wysoką izolację termiczną i akustyczną. Odporne na działanie czynników zewnętrznych, charakteryzujące się intensywnym, białym kolorem.


  • profil klasy „B”,
  • 5-komorowa budowa,
  • głębokość zabudowy 76 mm,
  • w standardzie blokada błędnego położenia klamki (okna RU),
  • w standardzie mikrowentylacja w rozwórce (okna RU),
  • okucie w standardzie wyposażone w 6 punktów antywyważeniowych na skrzydło,
  • system wyposażony w dwie uszczelki,
  • w standardzie stal otwarta o grubości 1,5 mm,
  • na rdzeniu białym, brązowym i karmelowym,
  • dostępny w wariancie ze skrzydłem Classic-line lub Round-line,
  • szklenie pakietami do szerokości 49 mm,
  • standardowy pakiet szklenia to 4/16Ar/4th [Ug=1,1]*,
  • możliwość zastosowania nakładek aluminiowych,
  • możliwość wykonania okien z ramą renowacyjną,
  • możliwość zastosowania zawiasów krytych.

  Okna stworzone w oparciu o profile uznanego, niemieckiego producenta tworzą nowe standardy w zakresie długoletniej żywotności i pielęgnacji powierzchni stolarki. Charakteryzują się wyjątkową, śnieżnobiałą barwą. Błyszczące profile, wykonane z najwyższej jakości PVC, są łatwe do utrzymania w czystości i odporne na działanie warunków atmosferycznych.

  Chcąc nadać oknom indywidualnego wyrazu i dopasować je do wyglądu elewacji i wnętrza budynku proponujemy dobór okleiny. Okna z naszej oferty dostępne są w kilkudziesięciu kolorach gładkich oraz drewnopodobnych. Okna okleinujemy jednostronnie, dwustronnie, a także w formule duo-kolor. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem jest również okleina full colour. To nie tylko gwarancja estetyki, ale także jednolitej struktury, trwałości koloru oraz precyzyjnego wykończenia. W tym przypadku okleinujemy nie tylko ramę, ale także wręby, krawędzie skrzydeł i inne elementy okna.

  Okleinowanie full colour dostępne jest tylko przy wyborze kolorów drewnopodobnych.
  Tworząc okna korzystamy nie tylko z najwyższej jakości komponentów, ale również dbamy o to, by sam proces technologiczny przebiegał według najwyższych standardów. Park maszynowy, którym dysponujemy pozwala nam na wykonywanie okien przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, takich jak V-Perfect. To innowacyjny system łączenia profili okiennych PVC, który sprawia, że zgrzewy są praktycznie niezauważalne.

  Energooszczędne okna o wysokim poziomie izolacji termicznej i akustycznej. Już w standardzie Streamline 76 zapewniają optymalną ochronę. Jednokomorowy pakiet szybowy, dwie uszczelki, profil o głębokości zabudowy 76 mm sprawiają, że okna stanowią skuteczną barierę dla uciekającego z wewnątrz ciepła.

  Chcąc podnieść komfort cieplny, okna polecamy doposażyć w pakiet trzyszybowy oraz ciepłą ramkę. Oferujemy ciepłe ramki dystansowe wykazujące się najlepszą wydajnością. Wykonane z materiału o specjalnych właściwościach cieplnych, wzbogacone cienką warstwą specjalnej folii, która pozwala całkowicie wyeliminować przedostawanie się gazów uszczelniających i pary wodnej. Dzięki swojej konstrukcji ciepłe ramki z naszej oferty nie tylko poprawiają izolację szyb, ale również dają gwarancję długoletniej szczelności szyb zespolonych oraz maksymalizacji oszczędności strat energii cieplnej.

  Salamander Bluevolution 92

  Profil Bluevolution 92 zaliczany jest do najwyższej klasy profili, czyli klasy A,  która zapewnia stabilność konstrukcji oraz zapobiega powstawaniu odkształceń ram i skrzydeł, nawet przy dużych wymiarach okien.

  Okna stworzone w oparciu o profile uznanego, niemieckiego producenta tworzą nowe standardy w zakresie długoletniej żywotności i pielęgnacji powierzchni stolarki. Charakteryzują się wyjątkową, śnieżnobiałą barwą. Błyszczące profile, wykonane z najwyższej jakości PVC, są łatwe do utrzymania w czystości i odporne na działanie warunków atmosferycznych.

  Okna wykonane w systemie BluEvolution 92 w standardzie łączymy przy pomocy innowacyjnego, opatentowanego systemu V-Perfect. Dzięki niemu naroża okienne zyskują niezwykle estetyczny wygląd, a miejsce łączenia profili staje się praktycznie niewidoczne. Testy pokazują również, że poza estetyką, łączenie profili za pośrednictwem technologii V-Perfect to wyższa wytrzymałość.

  • profil klasy „A”,
  • 6-komorowa budowa,
  • głębokość zabudowy 92 mm,
  • w standardzie stal zamknięta w ramie,
  • na rdzeniu białym, brązowym i karmelowym,
  • okucie w standardzie wyposażone w 6 punkty antywyważeniowe na skrzydło,
  • w standardzie blokada błędnego położenia klamki (okna RU),
  • w standardzie mikrowentylacja w narożniku (okna RU),
  • szklenie pakietami do szerokości 61 mm,
  • standardowy pakiet szklenia to 4th/18Ar/4/18Ar/4th [Ug=0,5]*,
  • system wyposażony w 3 uszczelki,
  • okucie pracuje w tzw. suchej komorze – co zwiększa jego żywotność,
  • charakterystyczne, ekstremalnie białe i błyszczące profile,
  • możliwość szklenia pakietami czteroszybowymi,
  • możliwość zastosowania okucia ukrytego,
  • dostępny w wariancie ze skrzydłem prostym lub półzlicowanym,
  • rekomendowany do budownictwa pasywnego.

  Okna BluEvolution 92 już w standardzie zapewniają najlepszą termoizolację, jaką jesteśmy w stanie zagwarantować. Dwukomorowy pakiet szybowy, trzy uszczelki, profil o głębokości zabudowy 92 mm sprawiają, że okna stanowią skuteczną barierę dla uciekającego z wewnątrz ciepła. Wszystkie wymienione elementy mają wpływ na współczynnik przenikalności cieplnej okna, który jest głównym wskaźnikiem, którym kierują się inwestorzy szukający energooszczędnej stolarki. Dobór oferowanych przez nas rozwiązań pozwala na osiągnięcie najniższego na rynku współczynnika Uw, wymaganego w budownictwie pasywnym.

  Okna wykonane w oparciu o system BluEvolution 92 polecamy uzupełnić w ciepłą ramkę dystansową. Ramki z naszej oferty wykazują się najlepszą wydajnością. Wykonane z materiału izolacyjnego, wzbogacone cienką warstwą specjalnej folii, która pozwala całkowicie wyeliminować przedostawanie się gazów uszczelniających i pary wodnej. Dzięki swojej konstrukcji ciepłe ramki z naszej oferty nie tylko poprawiają izolację szyb, ale także dają gwarancję długoletniej szczelności szyb zespolonych oraz maksymalizacji oszczędności strat energii cieplnej.

  Aby obniżyć współczynnik przenikalności cieplnej okna, a tym samym stworzyć okno cechujące się najwyższymi parametrami termoizolacyjnymi, okna BluEvolution 92 polecamy wyposażyć w trzykomorowy pakiet szybowy. W ofercie posiadamy pakiety szybowe o współczynniku Ug już od 0,3. Jedną z opcji są również szyby z powłoką selektywną. To niezwykle innowacyjne rozwiązanie. Szyba przepuszcza znacznie mniej energii słonecznej, dzięki czemu latem można w łatwy sposób utrzymać przyjemną temperaturę w pomieszczeniach oraz zmniejszyć wydatki związane z klimatyzacją. Zimą natomiast szyba będzie stanowiła skuteczną barierę dla uciekającego z wewnątrz ciepła.Producenci: