Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne elewacyjne - adaptacyjne

Rolety zabezpieczające ( tzw. antywłamaniowe zewnętrzne ) w systemie adaptacyjnym zalecane są do istniejących już budynków. Pancerz zwija się do aluminiowej skrzynki umieszczonej na ścianie lub w otworze okiennym. W efekcie, skrzynka staje się elementem dekoracyjnym budynku. Rolety te chronią przed zewnętrznymi czynnikami atmosferycznymi oraz przed nieproszonymi gośćmi. Wykonywane są z profili aluminiowych PA 37, PA 39, PA 40, PA 52 z napędem ręcznym, sprężynowym lub elektrycznym. W systemie tym oferujemy dwa rodzaje skrzynek: skrzynki w systemie SK 45 i okrągłe w systemie Owal.  

 • Budowa
  Profile roletowe oraz skrzynki wykonane są z wysokogatunkowej blachy aluminiowej, pokrytej dwuwarstwową powłoką lakierniczą w systemie PUR-PA, charakteryzującą się podwyższoną odpornością na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych. Dzięki piance wypełniającej, profile odznaczają się dobrą izolacyjnością termiczną i dźwiękową. 
 • Komfort obsługi
  Sterowanie roletami może odbywać się ręcznie lub poprzez napęd elektryczny połączony z systemem sterującym, pozwalającym na ich komfortową obsługę. 
 • Walory użytkowe
  Przemyślana konstrukcja rolet oraz odpowiednio dobrane materiały stanowią skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi. Ponadto doskonale izolują termicznie, pozwalając w znacznym stopniu obniżyć koszty ogrzewania zimą a latem zmniejszają nagrzewanie się pomieszczeń. Połączenie z system Moskito zabezpiecza dodatkowo wnętrze budynku przed insektami i owadami, przy jednoczesnym zachowaniu dostępu światła i powietrza. 
 • Paleta kolorów
  Duży wybór kolorów w palecie standardowej umożliwia zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających klientów. Powłoki kolorystyczne elementów ekstrudowanych wykonywane są metodą lakierowania proszkowego. 
 • Wymagania
  Rolety posiadają badania, które zostały wykonane przez akredytowane laboratorium i są udostępniane odbiorcom systemu.