Window4u-ico

Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe zapewniają komfort w domu. Pozwalają:

  • modulować światło naturalne
  • eliminować niepożądane odbicia 
  • chronić prywatność 
  • chronić wnętrze przed promieniami słonecznymi.  

 

Z-kształtne czy zaokrąglone, szerokie czy wąskie, aluminiowe czy drewniane, wybór lameli przekłada się bezpośrednio na działanie Twoich żaluzji fasadowych: redukcję odbić, optymalizację zacienienia itp.

Jednym z rozwiązań montażowych żaluzji fasadowych jest wyposażenie ich w system samonośny SS (Self-Supporting System). Jest to idealne rozwiązanie tam, gdzie nie jest możliwy montaż szyny górnej żaluzji (np. z powodu grubej warstwy ocieplenia lub trudno dostępnej przestrzeni nad oknem). Żaluzje z systemem SS instaluje się za pomocą specjalnych uchwytów prowadnicy (uchwyt A-SS), utrzymujących cały ciężar żaluzji. Rozmiar uchwytu A-SS przygotowywany jest dokładnie pod zamówienie klienta.

Każdy rodzaj żaluzji fasadowej może być zaopatrzony w prowadnicę lub linkę stalową (montowaną na fasadzie budynku w sytuacji, kiedy nie ma miejsca na zamontowanie uchwytów prowadnicy).

Najbardziej komfortowym rodzajem sterowania żaluzji fasadowych jest sterowanie elektryczne. W systemie nawigacji można zastosować stację pogodową, która kieruje ruchem żaluzji fasadowej, reaguje na siłę wiatru i na natężenie promieni słonecznych.

Aby podnieść walor estetyczny żaluzji fasadowej wykorzystuje się system OVAL (okrągły kształt skrzynki i prowadnicy) oraz system HAGO FIX® (sposób łączenia drabinki i pojedynczych lamel), dzięki któremu po całkowitym złożeniu żaluzji – drabinka układa się harmonijnie na zewnątrz, nie wchodząc między lamele (powoduje to zmniejszenie „pakietu” podniesionej żaluzji).